RLR07C26R7FSRE8 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 541-RLR07C26R7FSRE8TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RLR07C26R7FSRE8 |
Beskrivning | RES 26.7 OHM 1% 1/4W AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 26.7 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-150°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,090" x L 0,250" (2,29 x 6,35mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |