RLR07C1603GMRE6 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Direkt
Parametrisk ekvivalent
160 kOhms ±2% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RLR07C1603GMRE6
DigiKeys produktnummer
RLR07C1603GMRE6-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RLR07C1603GMRE6
Beskrivning
RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RLR07C1603GMRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,250" (2,29 x 6,35mm)
Haverifrekvens
M (1 %)