RLR05C91R0GPB14 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Direkt
Parametrisk ekvivalent
91 Ohms ±2% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RLR05C91R0GPB14
DigiKeys produktnummer
RLR05C91R0GPB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RLR05C91R0GPB14
Beskrivning
RES 91 OHM 2% 1/8W AXIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RLR05C91R0GPB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,066" x L 0,150" (1,68 x 3,81mm)
Haverifrekvens
P (0,1 %)