RLR05C39R0FRB14
DigiKeys produktnummer
541-RLR05C39R0FRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RLR05C39R0FRB14
Beskrivning
RES 39 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detaljerad beskrivning
39 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,066" x L 0,150" (1,68 x 3,81mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)