RH050R2500FC02 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
250 mOhms ±1% 50W Trådlindad Chassimonterade resistorer
RH050R2500FC02
DigiKeys produktnummer
RHD-.25-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RH050R2500FC02
Beskrivning
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 50W
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RH050R2500FC02 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Förpackning
Bulk
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Flänsar
Resistans
250 mOhms
Storlek/dimension
L 1,968" x B 1,140" (49,99 x 28,96mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,625" (15,87mm)
Effekt (Watt)
50W