RH050100R0FC02
DigiKeys produktnummer
RHD-100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RH050100R0FC02
Beskrivning
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 50W
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±1% 50W Trådlindad Chassimonterade resistorer
EDA-/CAD-modeller
RH050100R0FC02 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Resistans
100 Ohms
Storlek/dimension
L 1,968" x B 1,140" (49,99 x 28,96mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,625" (15,87mm)
Effekt (Watt)
50W