RH0101R000FC02
DigiKeys produktnummer
541-RH0101R000FC02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RH0101R000FC02
Beskrivning
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 12.5W
Detaljerad beskrivning
1 Ohms ±1% 12,5W Trådlindad Chassimonterade resistorer
EDA-/CAD-modeller
RH0101R000FC02 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Resistans
1 Ohms
Storlek/dimension
L 0,750" x B 0,800" (19,05 x 20,32mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,405" (10,29mm)
Effekt (Watt)
12,5W