RH01010K00FC02
DigiKeys produktnummer
541-RH01010K00FC02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RH01010K00FC02
Beskrivning
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 12.5W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±1% 12,5W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RH01010K00FC02 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Förpackning
Bulk
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Flänsar
Resistans
10 kOhms
Storlek/dimension
L 0,750" x B 0,800" (19,05 x 20,32mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,405" (10,29mm)
Effekt (Watt)
12,5W