RE65N22R0C02
DigiKeys produktnummer
541-RE65N22R0C02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RE65N22R0C02
Beskrivning
NH-10 22 1% RE65N22R0 C02
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 Ohms ±1% 10W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Tillv.
Egenskaper
Icke-induktiv
Serie
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Förpackning
Bulk
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,750" x B 0,800" (19,05 x 20,32mm)
Resistans
22 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,405" (10,29mm)
Tolerans
±1%
Ledartyp
Lödöglor
Effekt (Watt)
10W
Inkapsling/låda
Axiell, box
Sammansättning
Trådlindad
Grad
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C