RE60G15R0C02
DigiKeys produktnummer
541-RE60G15R0C02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RE60G15R0C02
Beskrivning
RH-5 15 1% RE60G15R0 C02
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±1% 5W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Storlek/dimension
L 0,600" x B 0,646" (15,24 x 16,41mm)
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,51mm)
Resistans
15 Ohms
Tolerans
±1%
Effekt (Watt)
5W
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C