RE60G1001C02
DigiKeys produktnummer
541-RE60G1001C02-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RE60G1001C02
Beskrivning
RH-5 1K 1% RE60G1001 C02
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±1% 5W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Tillv.
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Serie
Monteringsfunktion
Flänsar
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,600" x B 0,646" (15,24 x 16,41mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,51mm)
Resistans
1 kOhms
Ledartyp
Lödöglor
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Axiell, box
Effekt (Watt)
5W
Grad
Sammansättning
Trådlindad
Godkännande
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C