RCWE2512R300JKEA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Bourns Inc.
I lager: 5 783
Datablad
Similar
Bourns Inc.
Similar
Stackpole Electronics Inc
300 mOhms ±5% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Tjock film
RCWE2512R300JKEA
DigiKeys produktnummer
RCWE2512R300JKEA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCWE2512R300JKEA
Beskrivning
RES 0.3 OHM 5% 2W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RCWE2512R300JKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,124" (6,30 x 3,15mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)