RCWE0805R130JKEA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
130 mOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Tjock film
RCWE0805R130JKEA
DigiKeys produktnummer
RCWE0805R130JKEA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCWE0805R130JKEA
Beskrivning
RES 0.13 OHM 5% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RCWE0805R130JKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,051" (2,00 x 1,30mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)