RCV2512100KJNEGAT
DigiKeys produktnummer
541-RCV2512100KJNEGATTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RCV2512100KJNEGATCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCV2512100KJNEGAT
Beskrivning
RCV2512-AT 200 100K 5% E67 E3
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±5% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, hög spänning Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, hög spänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,124" (6,30 x 3,15mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)