RCV20107M50FKEFAT
DigiKeys produktnummer
541-RCV20107M50FKEFATTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RCV20107M50FKEFATCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCV20107M50FKEFAT
Beskrivning
RES 7.5M OHM 1% 3/4W 2010
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7.5 MOhms ±1% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RCV20107M50FKEFAT Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)