RCV20104M99FKEFAT
DigiKeys produktnummer
541-RCV20104M99FKEFATTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RCV20104M99FKEFATCT-ND - Remsbit (CT)
541-RCV20104M99FKEFATDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCV20104M99FKEFAT
Beskrivning
RES 4.99M OHM 1% 3/4W 2010
Detaljerad beskrivning
4.99 MOhms ±1% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RCV20104M99FKEFAT Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)