RCV2010470KJNEF
DigiKeys produktnummer
541-RCV2010470KJNEFTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RCV2010470KJNEFCT-ND - Remsbit (CT)
541-RCV2010470KJNEFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCV2010470KJNEF
Beskrivning
RCV2010 200 470K 5% E02 E3
Detaljerad beskrivning
470 kOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Högspänning Tjock film
Kategori
Egenskaper
Högspänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)