RCV120610M0JNEA
DigiKeys produktnummer
BC2851TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC2851CT-ND - Remsbit (CT)
BC2851DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCV120610M0JNEA
Beskrivning
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 MOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Högspänning Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RCV120610M0JNEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Högspänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)