RCV0805100KFKEA
DigiKeys produktnummer
541-3552-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-3552-1-ND - Remsbit (CT)
541-3552-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCV0805100KFKEA
Beskrivning
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Högspänning Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RCV0805100KFKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Högspänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)