RCS12061K50JNEA
DigiKeys produktnummer
541-10587-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-10587-1-ND - Remsbit (CT)
541-10587-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCS12061K50JNEA
Beskrivning
RES 1.5K OHM 5% 1W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 kOhms ±5% 1W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RCS12061K50JNEA Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)