RCS0805390KFKEA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Similar
Panasonic Industry
I lager: 4 174
Datablad
390 kOhms ±1% 0,75W, 3/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RCS0805390KFKEA
DigiKeys produktnummer
RCS0805390KFKEA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCS0805390KFKEA
Beskrivning
RES SMD 390K OHM 1% 1/2W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RCS0805390KFKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)