RCS080533K0JNEA
DigiKeys produktnummer
541-RCS080533K0JNEATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RCS080533K0JNEACT-ND - Remsbit (CT)
541-RCS080533K0JNEADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCS080533K0JNEA
Beskrivning
RES 33K OHM 5% 3/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 kOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RCS080533K0JNEA Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)