RCS0805270RJNEA
DigiKeys produktnummer
541-RCS0805270RJNEATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RCS0805270RJNEACT-ND - Remsbit (CT)
541-RCS0805270RJNEADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCS0805270RJNEA
Beskrivning
RES 270 OHM 5% 3/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
270 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RCS0805270RJNEA Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)