RCG1206470RJNEA
DigiKeys produktnummer
541-1872-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-1872-1-ND - Remsbit (CT)
541-1872-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCG1206470RJNEA
Beskrivning
RES 470 OHM 5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RCG1206470RJNEA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)