RCA080510R0JNEA
DigiKeys produktnummer
541-2234-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-2234-1-ND - Remsbit (CT)
541-2234-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCA080510R0JNEA
Beskrivning
RES SMD 10 OHM 5% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RCA080510R0JNEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)