RCA080510R0JNEA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RCA080510R0JNEA |
Beskrivning | RES SMD 10 OHM 5% 1/8W 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RCA080510R0JNEA Modeller |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±200ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,020" (0,50mm) |