PTF65124K40AYR6 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
124.4 kOhms ±0,05% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
PTF65124K40AYR6
DigiKeys produktnummer
PTF65124K40AYR6-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTF65124K40AYR6
Beskrivning
RES 124.4K OHM 1/4W 0.05% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
Diam. 0,145" x L 0,375" (3,68 x 9,53mm)