PTF65120R00BYEK
DigiKeys produktnummer
PTF65120R00BYEK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTF65120R00BYEK
Beskrivning
RES 120 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTF65120R00BYEK Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Fuktbeständig
Serie
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,145" x L 0,375" (3,68 x 9,53mm)