PTF5610K000AZEB
DigiKeys produktnummer
PTF10KGTR-ND - Remsa och spole (TR)
PTF10KGCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTF5610K000AZEB
Beskrivning
RES 10K OHM 1/8W 0.05% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,05% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTF5610K000AZEB Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Fuktbeständig
Serie
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,091" x L 0,250" (2,31 x 6,35mm)