NS02B560R0FE12
DigiKeys produktnummer
541-NS02B560R0FE12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NS02B560R0FE12
Beskrivning
NS-2B 560 1% E12 E3
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
560 Ohms ±1% 3W Hålmonterade resistorer Axiell Icke-induktiv Trådlindad
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Icke-induktiv
Serie
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-250°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,187" x L 0,560" (4,75 x 14,22mm)