ILBB0402ER601V
DigiKeys produktnummer
541-ILBB0402ER601VTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-ILBB0402ER601VCT-ND - Remsbit (CT)
541-ILBB0402ER601VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ILBB0402ER601V
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 200mA 1Ohm
EDA-/CAD-modeller
ILBB0402ER601V Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
200mA
DC-resistans (DCR) (max)
1Ohm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Höjd (max)
0,024" (0,60mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)