IHTH1500TZEB470M5A
DigiKeys produktnummer
541-IHTH1500TZEB470M5A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHTH1500TZEB470M5A
Beskrivning
FIXED IND 47UH 27.9A 9.3 MOHM TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Induktor 27.9 A Max. 9,3mOhm Radial, vertikal cylinder, 4 ledningar
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 9,3mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
1,9MHz
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Inkapsling/låda
Radial, vertikal cylinder, 4 ledningar
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
Radial
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
1,500" diam. (38,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
45,3A
Höjd - monterad (max)
0,780" (19,82mm)