IHTH1125KZEB6R8M5A
DigiKeys produktnummer
IHTH1125KZEB6R8M5A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHTH1125KZEB6R8M5A
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 44.5A 1.97 MOHM
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Induktor 44.5 A Max. 1,97mOhm Radial, vertikal cylinder
EDA-/CAD-modeller
IHTH1125KZEB6R8M5A Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,97mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
9,35MHz
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,125" diam. (28,58mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
44A
Höjd - monterad (max)
0,433" (11,00mm)