IHTH1125KZEB470M5A-bottom
IHTH1125KZEB470M5A
DigiKeys produktnummer
IHTH1125KZEB470M5A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHTH1125KZEB470M5A
Beskrivning
FIXED IND 47UH 14A 14.6 MOHM TH
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Induktor 14 A Max. 14,6mOhm Radial, vertikal cylinder
EDA-/CAD-modeller
IHTH1125KZEB470M5A Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 14,6mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
2,99MHz
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,125" diam. (28,58mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
16,2A
Höjd - monterad (max)
0,433" (11,00mm)