IHTH0750IZEB1R0M5A
DigiKeys produktnummer
IHTH0750IZEB1R0M5A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHTH0750IZEB1R0M5A
Beskrivning
FIXED IND 1UH 66A 0.92 MOHM TH
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Induktor 66 A Max. 0,92mOhm Radial, vertikal cylinder
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IHTH0750IZEB1R0M5A Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 0,92mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
35,7MHz
Förpackning
Bulk
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Monteringstyp
Genomgående hål
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
Radial, vertikal cylinder
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
0,755" diam. (19,18mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
44A
Höjd - monterad (max)
0,354" (8,99mm)