IHLP5050EZER3R0M5A
DigiKeys produktnummer
541-10244-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-10244-1-ND - Remsbit (CT)
541-10244-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP5050EZER3R0M5A
Beskrivning
FIXED IND 3UH 17.9A 6.31 MOHM
Detaljerad beskrivning
3 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 17.9 A Max. 6,31mOhm Icke standard
Likströmsresistans (DCR)
Max. 6,31mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
20,4MHz
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,530" x B 0,508" (13,46 x 12,90mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
18,5A
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)