IHLP4040DZER470M51
DigiKeys produktnummer
541-IHLP4040DZER470M51TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-IHLP4040DZER470M51CT-ND - Remsbit (CT)
541-IHLP4040DZER470M51DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP4040DZER470M51
Beskrivning
FIXED IND 47UH 3.1A 178 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Induktor 3.1 A Max. 178mOhm Icke standard
Likströmsresistans (DCR)
Max. 178mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
5,22MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,425" x B 0,400" (10,80 x 10,16mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4,1A