IHLP4040DZEK6R8M51 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Nytt hos DigiKey
6.8 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 8 A Max. 22,36mOhm Icke standard
IHLP4040DZEK6R8M51
DigiKeys produktnummer
541-IHLP4040DZEK6R8M51TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP4040DZEK6R8M51
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 8A 22.36 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
12,2A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 22,36mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Frekvens - självresonant
16,3MHz
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Typ
Formgjuten
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,425" x B 0,400" (10,80 x 10,16mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)