IHLP4040DZEE5R6M51 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Nytt hos DigiKey
5.6 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 9.3 A Max. 17,6mOhm Icke standard
IHLP4040DZEE5R6M51
DigiKeys produktnummer
541-IHLP4040DZEE5R6M51TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP4040DZEE5R6M51
Beskrivning
FIXED IND 5.6UH 9.3A 17.6 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
12,2A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 17,6mOhm
Frekvens - självresonant
16,3MHz
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,425" x B 0,400" (10,80 x 10,16mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)