IHLP4040DZEE100M11
DigiKeys produktnummer
541-IHLP4040DZEE100M11TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP4040DZEE100M11
Beskrivning
FIXED IND 10UH 7.5A 30.5 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 7.5 A Max. 30,5mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
7,1A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 30,5mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Formgjuten
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,425" x B 0,400" (10,80 x 10,16mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)