IHLP2020CZEK1R5M01
DigiKeys produktnummer
541-IHLP2020CZEK1R5M01TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-IHLP2020CZEK1R5M01CT-ND - Remsbit (CT)
541-IHLP2020CZEK1R5M01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP2020CZEK1R5M01
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 7.2A 20.7 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 7.2 A Max. 20,7mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 20,7mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
42MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Formgjuten
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,216" x B 0,204" (5,49 x 5,18mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
11A