IHLP1616BZER4R7M11
DigiKeys produktnummer
541-1051-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-1051-1-ND - Remsbit (CT)
541-1051-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP1616BZER4R7M11
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.7A 105 MOHM
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 1.7 A Max. 105mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
IHLP1616BZER4R7M11 Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 105mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
29MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,175" x B 0,160" (4,45 x 4,06mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,75A