IHLP1616BZER1R0M01
DigiKeys produktnummer
541-1047-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-1047-1-ND - Remsbit (CT)
541-1047-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP1616BZER1R0M01
Beskrivning
FIXED IND 1UH 3.75A 37 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 3.75 A Max. 37mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
IHLP1616BZER1R0M01 Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 37mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
90MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,175" x B 0,160" (4,45 x 4,06mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8,5A