IHLP1616ABERR47M11
DigiKeys produktnummer
541-IHLP1616ABERR47M11TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-IHLP1616ABERR47M11CT-ND - Remsbit (CT)
541-IHLP1616ABERR47M11DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHLP1616ABERR47M11
Beskrivning
FIXED IND 470NH 6A 21 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
470 nH Avskärmad Formgjuten Induktor 6 A Max. 21mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IHLP1616ABERR47M11 Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 21mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
117MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Formgjuten
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,175" x B 0,160" (4,45 x 4,06mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
5,7A