IHDM1107BBEV6R2M30
DigiKeys produktnummer
541-IHDM1107BBEV6R2M30-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHDM1107BBEV6R2M30
Beskrivning
FIXED IND 6.2UH 56A 1.3 MOHM TH
Detaljerad beskrivning
6.2 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 56 A Max. 1,3mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IHDM1107BBEV6R2M30 Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
91A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,3mOhm
Förpackning
Bulk
Frekvens - självresonant
25MHz
Arbetstemperatur
-55°C-180°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 1,055" x B 0,705" (26,80 x 17,90mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,882" (22,40mm)