IHDM1107BBEV2R7M30
DigiKeys produktnummer
541-IHDM1107BBEV2R7M30-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHDM1107BBEV2R7M30
Beskrivning
FIXED IND 2.7UH 72A 0.65 MOHM TH
Detaljerad beskrivning
2.7 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 72 A Max. 0,65mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
127A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 0,65mOhm
Förpackning
Bulk
Frekvens - självresonant
62MHz
Arbetstemperatur
-55°C-180°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 1,055" x B 0,705" (26,80 x 17,90mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,882" (22,40mm)