IHDM1107BBEV1R1M20
DigiKeys produktnummer
541-IHDM1107BBEV1R1M20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHDM1107BBEV1R1M20
Beskrivning
FIXED IND 1.1UH 93A 0.41 MOHM TH
Detaljerad beskrivning
1.1 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 93 A Max. 0,41mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IHDM1107BBEV1R1M20 Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
301A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 0,41mOhm
Förpackning
Bulk
Frekvens - självresonant
100MHz
Arbetstemperatur
-55°C-180°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 1,055" x B 0,705" (26,80 x 17,90mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,882" (22,40mm)