IHDM1008BCEV2R2M3A
DigiKeys produktnummer
541-IHDM1008BCEV2R2M3A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHDM1008BCEV2R2M3A
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 70A 0.4 MOHM TH
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 70 A Max. 0,4mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IHDM1008BCEV2R2M3A Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
110A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 0,4mOhm
Förpackning
Tråg
Frekvens - självresonant
45MHz
Arbetstemperatur
-40°C-180°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 1,005" x B 0,816" (25,53 x 20,73mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,896" (22,75mm)