IFSC2020DEER820M01
DigiKeys produktnummer
541-IFSC2020DEER820M01TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-IFSC2020DEER820M01CT-ND - Remsbit (CT)
541-IFSC2020DEER820M01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IFSC2020DEER820M01
Beskrivning
FIXED IND 82UH 800MA 460 MOHM
Detaljerad beskrivning
82 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 800 mA Max. 460mOhm 2424 (metrisk 6060)
Likströmsresistans (DCR)
Max. 460mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
3,9MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,236" (6,00 x 6,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
900mA