ERL3211K500FKEB500
DigiKeys produktnummer
541-ERL3211K500FKEB500TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERL3211K500FKEB500
Beskrivning
RES 11.5K OHM 1% 1W AXIAL
Detaljerad beskrivning
11.5 kOhms ±1% 1W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,190" x L 0,562" (4,83 x 14,27mm)